Llista dels 299 candidats del 22-M

Ajuntament de Santa Coloma.

Un total de 299 candidats integren les llistes dels 10 partits que es presenten a les Eleccions Municipals a Santa Coloma, segons publica avui el Butlletí Oficial de la Província. Les formacions que participaran en els comicis locals són: ERC, Ciutadans, CiU, Escons en blanc, Gent de Gramenet, ICV-EUiA, PP, PCPC, PSC i Plataforma per Catalunya. La publicació oficial confirma els noms dels cap de llista que, pel mateix ordre, són els següents: Jordi Cañigueral, Magí Algueró, Carles Combarros, Luis Miguel López, Teresa Franco, Siscu Sánchez, María del Carmen Sáez, Salvador Deltell, Núria Parlon y Sergio Palomo.

A continuació publiquem  les llistes completes que s’han presentat a les eleccions del 22 de maig. 

ERC – REAGRUPAMENT – AM
  1. JORDI CAÑIGUERAL I IÑÍGUEZ
  2. GEMMA ESPAÑOL I CORNET
  3. DANIEL GARCIA I CASTAÑÉ
  4. ROBERT ALBORS I DE GEA
  5. MARIA BELÉN ALONSO I PINO
  6. FERRAN DE LA TORRE I BADIA
  7. RAMON SOLDAN I GONZÀLEZ
  8. ANA MARIA BALSERA I MARÍN (JERC)
  9. JOSEP RAGA I SÀNCHEZ
  10. GUADALUPE GARCIA I MARTIN
  11. IBAN BLANC I ARANJUELO
  12. MARIONA DE LA TORRE I BADIA
  13. AMADOR CODINA I GUTIERREZ
  14. ANTONI ESTELLERS I FONTCUBERTA
  15. MARIA MONTSERRAT RUBIO I GONZÀLEZ
  16. ÀLEX CALVET I LÒPEZ
  17. ANTONIO SAMPER I PÈREZ
  18. MARIA MANUELA MARIN I FERNANDEZ
  19. ÀLEX CASTRO I PÉREZ
  20. MARIA ROSA BADIA ROSICH
  21. PATRÍCIA ROMERO TARRAGÓ
  22. ORIOL SAMPER CASAS
  23. ALBERT ATIÉNZAR I LEÓN
  24. SAMUEL SAMPEDRO YUSTE
  25. LYDIA CAÑIGUERAL I GÓMEZ
  26. MARIA TERESA CASTELLVÍ I MANENT
  27. JOSEP MIQUEL GARCIA I CASTAÑÉ
Suplents
  1. JOSEP BUENAVENTURA I MILLA
CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’S)
  1. MAGÍ ALGUERÓ ALEJOS
  2. ROSA HERREROS TALAVERA
  3. RAÚL GARCÍA DIL
  4. MARIA ESTER OTERO PÉREZ
  5. FRANCISCO DAGAS CABALLERO
  6. JUSTO DIAZ SOTO
  7. MARGOT MARITZA RUBIO PLACENCIA
  8. JACINTO VICENTE CARO ROPERO
  9. LAURA NOGALES GUILLEM
  10. ABEL VALCARCEL CAMPOS
  11. JUAN JOSÉ TEÓFILO COSCOJUELA NASARRE
  12. VANESSA GONZÁLEZ FUENTES
  13. JOSÉ CARLOS RUBIA RAYA
  14. JUANA MARAVILLAS GUILLEM FERNANDEZ
  15. JOSÉ COBACHO OSORIO
  16. JORGE VILAPLANA DANVILA
  17. BEATRIZ BLÁZQUEZ BÁRCENA
  18. ANGEL GARRIDO NOVELLA
  19. ISABEL ALONSO RUBIO
  20. SERGIO BARRACHINA MERCE
  21. FRANCISCO FUENTES SANCHEZ
  22. CONCEPCIÓN URRUTIA ALONSO
  23. FRANCISCO JAVIER ARJONA BARCO
  24. ANTONIO FUENTES MANCILLA
  25. ESTHER TASSIS GUAL
  26. ANGEL DAGAS RODRÍGUEZ
  27. MARIA MONTSERRAT ALEJOS RUBIO
Suplents
  1. IFTIKHAR AHMED RAJA BEGUM
  2. EUGENIO ASENSIO SOLAZ
  3. MARILI APARECIDA RAMOS CLEMENTE
CONVERGÈNCIA I UNIÓ (CIU)
  1. CARLES COMBARROS VILASECA
  2. SUSANA ABELLÓ BARBERO
  3. SANTIAGO MARTÍNEZ JIMÉNEZ
  4. FERRAN SÀNCHEZ MARTÍNEZ
  5. MARIA PALLEJÀ ALOY (INDEPENDIENTE)
  6. JUAN JOSÉ TORRES ÀLAVA
  7. SUSANA CORONADO GÓMEZ
  8. ADIL GASMALLA MOHAMED
  9. CRISTINA LAGARMA GARVÍ
  10. JOSEP BAÑOLAS MONTALBAN
  11. LOURDES BEREJE IBÁÑEZ (INDEPENDIENTE)
  12. JOSÉ LUIS CUADROS MAS (INDEPENDIENTE)
  13. VANESA MOYA FERRER
  14. IGNASI NIETO DE LA CRUZ
  15. MANEL LLORCA LLORCA
  16. PILAR ANGULLO MONTALVO (INDEPENDIENTE)
  17. JOSEP HARO CERA
  18. RAFAEL ORTIZ PORRAS
  19. SILVIA SÀNCHEZ LÓPEZ
  20. PERE GUILLEN SOLA
  21. ESTER SANZ FERNÀNDEZ
  22. ELOY ALBERTO YAGUAL ALDAS
  23. EVA RODRÍGUEZ PEDROLA (INDEPENDIENTE)
  24. JESÚS MOYA FERRER
  25. CARLES SERRA SERRA
  26. MARIA PILAR CUIXART GIRBAU
  27. JOSEP MARTINELL GRAU
ESCONS EN BLANC-CIUDADANOS EN BLANCO (EB-CENB)
  1. LUIS MIGUEL LOPEZ CARREÑO
  2. JAUME ROYO GASCON
  3. MARINA AHMED MARTÍNEZ
  4. MIQUEL SAUMELL SANTAEUGÈNIA
  5. MONICA BALDRICH RODRÍGUEZ
  6. DANIEL AVALOS MARTÍNEZ
  7. JOSE MANUEL GORDILLO BOTE
  8. ALMUDENA AHMED MARTÍNEZ
  9. ERIC FERNANDEZ GARCÍA
  10. MARIA LUISA GARDUÑO GATA
  11. CARLOS VALOR PEDRERO
  12. JOSE ANTONIO GUERRERA DE LA FUENTE
  13. YASMINA PEDRÓS ABARRAN
  14. VICTOR ASENSIO PUGET
  15. ENCARNA MORENO GOMEZ
  16. DAVID LÓPEZ RUÍZ
  17. ANA CARREÑO GARCÍA
  18. JUAN CARLOS LÓPEZ CARREÑO
  19. JOSE ÀNGEL TRABAZOS POSE
  20. MONTSERRAT MATEU LOZAR
  21. MERCÈ CAMPMENY MORA
  22. NORTO MENDEZ GONZALEZ
  23. PAU LLADÓ PÉREZ
  24. JORDI COY ROBERT
  25. NEUS MOLINA ALFONSO
  26. MARTÍ ROSCADELL GARCÍA
  27. SILVIA CASORRAN MARTOS
GENT DE GRAMENET (GG)
  1. MARÍA TERESA FRANCO I PRESAS
  2. AITOR BLANC I ARANJUELO
  3. ÁNGELES CASADO SIERRA (NINES)
  4. ALBA CALVO LALLAVE
  5. GABRIEL ANDRÉS MANZANERO
  6. GUIDA MARTÍN TORDERA
  7. SERGI ARNAU I CASTRO
  8. ALEIX MADRID I ALCARAZ
  9. JORDI PASTOR PÉREZ
  10. FE BOGAZ VEGA
  11. RICARDO PULIDO GUERRERO
  12. MARÍA NÚRIA BENITO VERDE
  13. CARLES CAÑAMERO I CASTRO
  14. JUAN PASTOR GUERRERO
  15. SILVIA VILLALÓN DÍAZ
  16. JAUME ABELLÓ I TERUEL
  17. SANTIAGO JOSÉ TORNERO MUÑOZ
  18. EUGÈNIA MANZANARES I MESTRE (EU)
  19. ORIOL CORRAL I DINÀ
  20. CONCEPCIÓN RIPOLLÈS HERAS
  21. CÉSAR LÓPEZ DEL POZO
  22. ROSA SILVIA SANTIAGO VILANOVA
  23. MARÍA TERESA CÁNOVAS FLORO
  24. MANUEL MORENO MARTÍNEZ
  25. JORDI GARCÍA JANÉ
  26. PATRICIA LAFUENTE RODRÍGUEZ
  27. FERMÍN CHUECO ARTERO
Suplents
  1. PURIFICACIÓN ALCARAZ LORCA
  2. ÁNGEL ELADIO ELVIRA ELVIRA
  3. CARMEN UROZ BERNABE
  4. ANTONIO ROLDÁN CAYUELA
  5. MARINA RENAU CERRILLO
  6. ANTONIO ENRIQUE GEA
  7. MARÍA CARMEN CASADO SIERRA (MAIKA)
  8. ALBERT-GERARD VENTURA TEJERINA
  9. MANUELA JIMÉNEZ JIMÉNEZ
  10. MARÍA JESÚS CASTRO LÓPEZ
INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERA UNIDA I ALTERNATIVA-ENTESA (ICV-EUIA-E)
  1. FRANCESC SÁNCHEZ TRAVERÍA (SISCU) (ICV)
  2. ALEXANDRA SEVILLA OLIVERAS (ICV)
  3. RAQUEL GALERA MORILLAS (ICV)
  4. JAVIER PUJOLS MARTÍNEZ (EUIA)
  5. MIGUEL GARRIDO CASADO (ICV)
  6. LEONOR CUADRADO CANTADOR (LEO) (ICV)
  7. ANTONIO ISMAEL RODRÍGUEZ TOVAR (ISMAEL) (INDEPENDIENTE)
  8. MONTSERRAT MARTÍNEZ LECETA (EUIA)
  9. JOSEFA RODRÍGUEZ VILLENA (FINA) (INDEPENDIENTE)
  10. ANGEL PLA RECHE (EUIA)
  11. ENRIC FRANCESC NOGUERA CARRERAS (INDEPENDIENTE)
  12. ANTONIA MORENO HITA (ICV)
  13. JOSÉ MIGUEL SIXTO CARMONA (EUIA)
  14. ROSA MARÍA NAVIDAD GARRIDO (EUIA)
  15. JONATAN FORNÉS MARTÍNEZ (ICV)
  16. MARÍA ROSA PEREA NÚÑEZ (INDEPENDIENTE)
  17. DANIEL TORREJÓN MARTÍNEZ (EUIA)
  18. JOSÉ MANUEL SEOANE RODRÍGUEZ (JOSEMA) (ICV)
  19. ANTONIO PEREA NÚÑEZ (ICV)
  20. MARTA CAÑADAS CARPINTERO (EUIA)
  21. JUAN CARLOS GONZÁLEZ DE LOS SANTOS (COCO) (EUIA)
  22. MARGARITA GARCÍA FORTES (EUIA)
  23. ROSA MARÍA MARTOS SÁNCHEZ (ICV)
  24. EPIFANÍA ROMÁN RODRÍGUEZ (EPI) (EUIA)
  25. SALVADOR REDÓN CUENCA (SALVA) (ICV)
  26. JOSEFA ESTEFANÍA SÁNCHEZ MARTÍN (PEPI) (ICV)
  27. JOSÉ GIMÉNEZ CARRASCO (ICV)
Suplents
  1. LLUÍS HERNÁNDEZ I ALCÁCER (ICV)
  2. DOLORES GOMÉZ FERNÁNDEZ (LOLI) (ICV)
  3. FERNANDO SARO MADRIDEJOS (FERRAN) (ICV)
  4. JAVIER SIXTO CARMONA (EUIA)
  5. TERESA ADAME CORONADO (EUIA)
PARTIDO POPULAR / PARTIT POPULAR (P.P.)
  1. MARIA DEL CARMEN SAEZ BELVER
  2. ALBERTO CARREIRAS GONZALEZ
  3. MARIA ANGELES LEDO SAIZ
  4. MARC ANTONI VILLEGAS BASTIAS
  5. FRANCISCO MARTIN SENDIN
  6. FERRAN GOMEZ GONZALEZ
  7. RAQUEL MIGUEL BERENGUER
  8. JOSE GARCIA LEON
  9. JULIO LAUREANO GARCIA ALVIRA
  10. MARIA LUZ GAZQUEZ PEREZ (INDEPENDIENTE)
  11. JOSE MOLINA LOPEZ
  12. JAIME CANO RUBIO
  13. MIGUEL ZARZA VAZQUEZ
  14. MARIA LUISA CARREÑO MARTINEZ
  15. MONICA RODRIGUEZ BUENO (INDEPENDIENTE)
  16. VICTOR ROSA SANCHEZ
  17. MARIA PEREZ PEREZ
  18. JUAN GAZQUEZ SANCHEZ
  19. MONTSERRAT COSTAL VALLS
  20. JOSE MARTINEZ MARTINEZ
  21. PILAR LOPEZ FERNANDEZ (INDEPENDIENTE)
  22. EMILIO JUSTICIA PEREZ
  23. SANTIAGO NUÑEZ GIL
  24. BENIGNA CARPIO PEREZ
  25. ANTONIO ROMERA RODRIGUEZ
  26. ARGENTINA LOPEZ LOPEZ
  27. LUIS MORENO COSTAL
Suplents
  1. VISITACION BUENO BUENO
  2. JUAN FERNANDO DELGADO VAZQUEZ
  3. MARIA LUISA CHARLE CARRO
PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)
  1. SALVADOR DELTELL SORIA
  2. ANA MARIA CHAVARRÍA GARCÍA
  3. RAMÓN VIDAL MIRAS
  4. MARIA LOURDES CORTINA BLANCA
  5. ENRIQUE ÁLVAREZ LECUE
  6. RAFAEL PARRA CHICA
  7. SONIA LUNA MUÑOZ
  8. MÁXIMO LUNA LUNA
  9. IVANA DELTELL CORTINA
  10. LUIS PÉREZ MORENO
  11. ALEJANDRO MARRUGAT LÓPEZ
  12. RICARD VIDAL MIRAS
  13. DOLORES MUÑOZ ESCUDERO
  14. MÁXIMO LUNA MUÑOZ
  15. MARGARITA HERNANDO GARCIA
  16. AGUSTÍN ÁLVAREZ MERCHÁN
  17. FRANCISCO CUADRA CUADRADO
  18. MILAGROS LAGOS SUÁREZ
  19. MARC SOLER GUMBAU
  20. MARÍA ESTHER DÍAZ CRUZ
  21. JUAN CAMARASA MARTIN
  22. AMBROSIO DUQUE CARRETERO
  23. ENCARNACION MUÑOZ ESCUDERO
  24. JORDI ÁLVAREZ MERCHÁN
  25. JOSEFA PEÑA POVEDANO
  26. ALBERTO DUQUE JORGE
  27. FELICIANA CHECA DE LA MUELA
Suplents
  1. TRINIDAD GARRIDO GALERA
  2. MANUEL MORA PORRAS
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA – PROGRÈS MUNICIPAL (PSC-PM)
  1. NÙRIA PARLON GIL
  2. ESTEBAN SERRANO ORTÍN
  3. ANTONI FOGUÉ MOYA
  4. LIDIA GUINART MORENO
  5. CRISTINA CERRATO HIDALGA (INDEPENDIENTE)
  6. JORDI MAS HERRERO
  7. ANTONIO CARMONA LÓPEZ
  8. DIEGO ARROYO BOTE (INDEPENDIENTE)
  9. LAIA TORDERA ROIG (INDEPENDIENTE)
  10. MARÍA REMEDIOS ARAGÓN ARAGÓN
  11. MARÍA PETRA JIMÉNEZ GONZÁLEZ (INDEPENDIENTE)
  12. RAUL MORENO MONTAÑA
  13. JÓSÉ VELASCO MARTÍNEZ
  14. ANA BELÉN MORENO JORGE
  15. SORAYA SANTALUCÍA RUBIO
  16. ÁNGELES PELÁEZ MOYA
  17. FABIÁN CÁRDENAS FERNÁNDEZ
  18. TERESA DIAZ ALCÁNTARA
  19. MIGUEL PADILLA MARTÍN
  20. FRANCISCO GILES DOMÍNGUEZ
  21. CRISTINA MIGUEL OLIVA
  22. FELICIANA HIGUERO REDONDO
  23. ROSA ROMERO MORENO
  24. JOSÉ BELLA ÁLVAREZ
  25. ANTONIO VARGAS SÁNCHEZ
  26. JOSEP MARÍA BALLESTEROS LÓPEZ
  27. MANUELA DE MADRE ORTEGA
Suplents
  1. PILAR JIMÉNEZ LÓPEZ
  2. JOSÉ RODRÍGUEZ CASTRO
  3. FRANCISCO URBANO ALBERCA
  4. FRANCISCO HERROJO GARCÍA
  5. RACHIDA HLIMI EL ZERHOUNI
PLATAFORMA PER CATALUNYA (PXC)
  1. SERGIO PALOMO CHILLERÓN
  2. JUAN GOMEZ MONTERO
  3. GERARDO ESTEBAN SERRANO CORPAS
  4. RAQUEL MONREAL GOMEZ
  5. VERONICA GOSENDE ESTEVEZ
  6. LUIS MUÑOZ MUÑOZ
  7. ESTEBAN ESCRIBANO SAAVEDRA
  8. JOSE LUIS MIRANDA CARMONA
  9. CHRISTIE DEMEULDRE GUYAUX
  10. Mª ANTONIA GONZALEZ MARAÑA
  11. ESTEBAN LOPEZ JORDAN
  12. JOSE NUÑEZ GARCÍA
  13. ISRAEL PALOMO CHILLERÓN
  14. MAITE ASENSIO MARTINEZ
  15. MARIA ADELA ESTEVEZ JIMENEZ
  16. IVAN LOPEZ CARRERO
  17. OSCAR CARRERO NAVARRO
  18. JUAN LOPEZ GARCIA
  19. MONSERRAT GOSENDE ESTEVEZ
  20. SANDRA SANCHEZ ROMERO
  21. JOSE MARTIN ARANDA DE GEA
  22. FERNANDO FERNANDEZ LOSQUIÑOS
  23. ELISABET FLORES PASTRANA
  24. ELISABET CALPE VILLAGRASA
  25. NATALIA CREGO PEÑAFIEL
  26. SILVIA MARTINEZ CASTELLANO
  27. LUIS ROIG GAYETE
Anuncis

Quant a Jordi Corachán
Periodista

4 Responses to Llista dels 299 candidats del 22-M

  1. Cristina Pedrola says:

    deu ni do la de gent que té ganes de viure de la política…….
    els que li demano a un candidat/candidata son tres coses:

    -Que visqui a Santa Coloma.
    -Que els seus fills vagin a una escola pública de Santa Coloma.
    -Que treballi a Santa Coloma.
    -Que gaudeixi del oci a Santa Coloma…piscines, tennis, parcs, atletisme…..
    -Que utilitzi els serveis públics de Santa Coloma.

    Si no es el cas, no m’interessa.

    • Nelson says:

      En aquest cas vota a Gent de Gramenet, jo sóc de Badalona, però vaig a l’IES Ramon Berenguer, hi no puc votar a Santa Coloma però, el programa de Gent és molt interesant. Ells no viuràn de la política es més, els regidors que sortin no cobraràn ni un duro.

  2. EMILIO ANTONIO ORTIZ says:

    En este caso Nuria Parlon es la candidata ideal, casi cada mañana me la cruzo caminando hacia su puesto de trabajo, logicamente a pié, y es raro el dia que no me la encuentro por diferentes lugares de santa coloma, siempre a pié, es afable con los vecinos, vive en Santa Coloma, compra en Santa Coloma y pasea con su hijo por nuestra ciudad, sin coche oficial, sin escolta, y siempre con una sincera sonrisa en la cara, dispuesta a responder las preguntas que los vecinos le quieran hacer. Evidentemente cuenta con otras muchas cualidades, culta inteligente y sabiendo y asumiendo que al menos hasta el dia 22 es la alcaldesa de todos los colomenses. Adelante Nuria que estoy seguro que despues del 22 Mayo seguiras siendo una muy digna alcaldesa. saludos, ah y no olvidemos los ciudadanosque el 22 M se TIENE QUE IR A VOTAR.

  3. Retroenllaç: Gramenet 2.0 tiene 1.246 lectores diarios, según WordPress « GRAMENET 2.0

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s

%d bloggers like this: